W zimie też inne niebezpieczne czynniki chorób

Gołębie – sympatyczne i pięknie ptaki, często kołujące nad naszymi domami mogą być jednak bardzo niebezpieczne.

Zdaniem wielu ekspertów nawet groźniejsze od szczurów, bo przenoszące wiele bardzo groźnych chorób, choćby żołądka czy jelit, a nawet zapalenie opon mózgowych czy choroby układu oddechowego.

Tak może wyglądać efekt nie tylko kontaktu z gołębiami, ale z miejscami ich bytowania, gdzie znajdują się ich odchody. W nich bowiem można znaleźć larwy much, pcheł czy innego rodzaju robaków.

A konsekwencje chorobowe dla organizmu człowieka, szczególnie dziecka czy osoby starszej, mogą być bardzo poważne.

Aby się ich pozbyć z naszego balkonu czy parapetu wystarczy kilka prostych działań, np. zamontowanie siatki ochronnej, usuwanie gniazda, umieszczenie wiatraczka czy modelu sokoła, a przede wszystkim wstrzymanie dokarmiania tych ptaków.

Ostrzegają przed tym gospodarze domów, a także sanepid.

Ich przeganianie czy usuwanie przez ludzi jest szczególnie trudne, bo nie boją się człowieka czy hałasu.

Niestety także w zimie, jak na zdjęciu przy ul. Koziorożca gołębie są nadal, ciągle dokarmiane.

DS, Fot. DL

POWIĄZANE

Categories porady

Najbardziej wymagający konsument – dziecko, nastolatek

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories legnica

Nie chcą konsultować z Panem Prezydentem? [PLOTKI]

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej
Categories gospodarka

Duże pieniądze dla firmy, małe dla klienta???

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *