Ekstremalna spowiedź katolików

Ekstremalna, bo odbywająca się w nocy, a nie tradycyjnie w dzień, w codziennym zabieganiu, przedświątecznej krzątaninie i chyba zapomnieniu o przysłowiowym Bożym Świecie.

To już kolejna edycja (XIV) Nocy Konfesjonałów – tego wyzwania dla wierzących w czasie wielkiego tygodnia.

Można stwierdzić, iż cel jest banalnie prosty, ale z drugiej strony niezwykle trudny, bo to przypomnienie, a może wręcz uświadomienie wiernym duchowego wymiary Wielkanocy.

Do udziału w Diecezji Legnickiej zgłosiły się już pierwsze parafie (np. z Jeleniej Góry).

Udział w przedsięwzięciu jest dobrowolny.

Akcja odbywa się w Wielkim Tygodniu i zaczyna się we wtorek.

Do udziału w niej parafie mogą się na bieżąco zgłaszać poprzez: nockonfesjonalow.pl

W poprzednich edycjach w Polsce uczestniczyło w niej już po kilkaset parafii.

PS, Fot. DL

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej
Categories porady

Nie strasz dziecka policjantem!

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Woda w 2024 roku na pewno zdrożeje

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *