Edward Wiśniewski Honorowym Członkiem Bractwa Henryka Pobożnego

W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w trakcie nabożeństwa Edward Wiśniewski został Honorowym Członkiem Bractwa Henryka Pobożnego.

Edward Wiśniewski [na zdjęciu] to jeden z najpopularniejszych legniczan ze względu na swoją wieloletnią działalność, bo to geograf, autor bardzo wielu publikacji, w tym o turystycznych aspektach szlaku bitwy 1241 roku i jej bohatera Henryka Pobożnego, ale też współautor przewodnika Legnica i okolice.

Przypomnijmy, że: „Celem bractwa jest rozwój duchowy oraz dążenie do świętości przez naśladowanie postaw i wartości uosabianych przez patronów księcia Henryka i księżną Annę. Za wartości szczególnie ważne bractwo uznaje obronę podstaw chrześcijańskiej, łacińskiej cywilizacji, takich jak: prawo naturalne, w tym prawo do życia i naturalnej śmierci; tradycyjnie rozumianą rodzinę katolicką; chrześcijańską kulturę moralną oraz obecność Boga w społeczno-kulturalnej przestrzeni publicznej; patriotyzm i krzewienie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz wychowanie przyszłych pokoleń w duchu pobożności i przywiązania do tradycji i chrześcijańskiego dziedzictwa.”

A swoje cele i założenia członkowie Bractwa realizują m.in. poprzez modlitwę, dbałość o właściwą formację duchową, organizowanie konferencji, dni skupienia i rekolekcji, realizację projektów w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania, pogłębianie, upowszechnianie i propagowanie wiedzy o Henryku Pobożnym i księżnej Annie Śląskiej jako o osobach stanowiących wzór do naśladowania we współczesnym świecie.

Stanisław Andrzej Potycz, Przewodniczący Kapituły Bractwa Henryka Pobożnego podkreślał podczas uroczystości, iż Edward Wiśniewski wiele razy udowodnił, że spełnia zasady stojące na fundamentach Bractwa.

MK, Fot. DL

POWIĄZANE

Categories kultura

Na Szetlandy przez legnicką bibliotekę

Categories region

Policja wspiera zimową pomoc dla bezdomnych i najuboższych

Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

Categories porady

Nie strasz dziecka policjantem!

Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

Categories kultura

31. OPMM PROMOCJE 2023 w Legnicy

Categories legnica

Pijana matka skazana

Categories porady

Legnica – miasto niebezpieczne (!!!) Konieczne kursy samoobrony (???)

Categories kultura

Laura Łącz – kunszt aktorki, kultura człowieka i piękna kobieta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *