Może zabraknąć krwi dla najbardziej potrzebujących!

W naszym regionie krew grupy A-, 0-, B- jest na wyczerpaniu, jej poziom zapasów jest bardzo niski, wręcz minimalny.

Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu prosi o pomoc i oddawanie krwi.

Jeśli nie to krwi może zabraknąć nie tylko na planowane zabiegi czy operacje, ale nawet na te ratujące zdrowie czy życie w tzw. nagłych przypadkach, choćby gdy dochodzi do wypadku.

Chętni, którzy chcieliby pomóc tym, a także wielu innym chorym mogą oczywiście oddawać krew w legnickim oddziale RCKiK znajdującym się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Czy w RCKiK we Wrocławiu.

Mogą to też zrobić podczas wyjazdowych akcji krwiodawstwa organizowanych w naszym regionie.

Najbliższa w regionie już dziś – 12 maja – w godzinach od 11.00 do 15.00  w Polkowicach na terenie Centrum Piknikowego przy Osiedlu Polanka.

TZ, Fot. DL

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Woda w 2024 roku na pewno zdrożeje

czytaj więcej
Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

czytaj więcej
Categories prawo

Nożownik z placu zabaw skazany

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *