Seminarium jest, ale nie ma alumnów 

Dużym wydarzeniem było założenie, chyba kilkanaście lat temu w Legnicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

Była to niewątpliwie szansa na kolejny w mieście ośrodek kultury, humanizmu, gdzie lokalna inteligencja miałaby okazję to rozmowy czy dyskusji.

Dziś to już fikcja, bo choć Wyższe Seminarium Duchowne jest… to nie ma w nim alumnów.

Są w Metropolitalnym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Tam odbywają formacje, choćby ze względów organizacyjnych, gospodarczych, finansowych.

Wydaje się bowiem, że dla dwóch albo trzech osób uruchamianie uniwersyteckiej machiny nauczania jest wydatkiem zbyt dużym nawet dla kościoła.

Spadkiem po jest jeszcze także Towarzystwo Przyjaciół WSD. I nowy rektor WSD.

Wydaje się, a nawet pewne jest, że bez interwencji z nieba nie da się tego już uratować.

AK, Fot. DL

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Woda w 2024 roku na pewno zdrożeje

czytaj więcej
Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

czytaj więcej
Categories prawo

Nożownik z placu zabaw skazany

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *