Konferencja szkoleniowa dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego

Ponad stu przedstawicieli i pracowników urzędów z Dolnego Śląska szkoliło się z zagadnień dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego na zaproszenie Wojewody Dolnośląskiego.

Szkolenie dotyczące planowania i zagospodarowania przestrzennego, odbyło się 27 czerwca 2027 r. w Akademii Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników – przedstawicieli i pracowników urzędów.

Konferencję rozpoczął Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń, witając zgromadzonych. Przypomniał, że w DUW powstał zespół legislacyjny, który zajmuje się wskazywaniem problemów i ustawodawczych sposobów ich rozwiązania.

– Wiemy że są sytuacje, w których np. dwie ustawy są ze sobą sprzeczne. Jeśli państwo zauważacie takie sytuacje, także możecie je zgłaszać do urzędu wojewódzkiego – informował, zapewniając, że uwagi, które zbierze zespół przekazane zostaną do odpowiednich ministerstw.

Prof. Robert Wiszniowski – rektor Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu, podkreślał, że przedstawiciele urzędów pracują na polu „bardzo cennym i trudnym”, i życzył wszystkim zgromadzonym sukcesów.

Szkolenie było podzielone na trzy panele. Pierwszy z nich dotyczył narzędzi prawnych w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Prelegentami byli:

Ewa Stachera – dyrektor Wydziału Infrastruktury Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Sebastian Pięta – kierownik Oddziału Nadzoru w  Wydziale Nadzoru i Kontroli DUW.

Drugą część szkolenia poświęcono tematom:

„Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, a infrastruktura OSD” – prelegenci: Mateusz Martuszewski, Biuro Przyłączeń CEN i Jarosław Adachowski – kierownik Wydziału Planowania i Rozwoju, oddział we Wrocławiu

„Charakterystyka miejsc nielegalnego nagromadzenia odpadów na terenie województwa dolnośląskiego”, „Rola Inspekcji Ochrony Środowiska w planowaniu zagospodarowania przestrzennego” – prelegentami byli przedstawiciele WIOŚ: Katarzyna Kłus – inspektor Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu i Zdzisław Kędziora – kierownik delegatury w Wałbrzychu.

Trzeci panel dotyczył udział i inwestycje PKP w planowaniu zagospodarowania przestrzennego. Prowadzili go przedstawiciele PKP:

Tadeusz Szulc – Dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu

Kamila Wieczysta – Zastępca Dyrektora ds. Obrotu Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu

Agnieszka Stopyra – Naczelnik Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego PKP S.A. we Wrocławiu.

[źródło DUW]

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Groźne efekty kontroli zabawek…

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories ekologia

Na wiatrakach mogą stracić właściciele domów, posesji, nieruchomości

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *