W Jezierzanach, kierowca osobowego samochodu nie zastosował się do znaku STOP i nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu autobusem szkolnym, który przewoził dzieci.
Jak informuje legnicka komenda Policji: „Na szczęście w wyniku kolizji nic poważnego się nikomu nie stało. Troje dzieci pojechało na badania do szpitala, ale już opuścili placówkę medyczną. Kierowca osobówki ukarany został mandatem karnym.”
W autobusie było 32 dzieci ze szkoły w Miłkowicach.
– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego! Przestrzeganie przepisów, takich jak zatrzymywanie się na znakach STOP czy ustępowanie pierwszeństwa, to podstawowe zasady, które ratują życie i zdrowie uczestników ruchu. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich. Twoja rozwaga może zapobiec tragedii! – podkreśla mł. asp. Anna Tersa, Legnicka Komenda Policji.
MK, Fot. Dziennik Legnicki