Kryzys społeczny i gospodarczy Legnicy coraz wyraźniejszy.
Legnica znalazła się bowiem na liści ponad stu miast w Polsce, w których eksperci wskazują na utratę funkcji społeczno – gospodarczych.
A to już objaw bardzo poważnego kryzysu, a nawet zapaści.
Może o tym świadczyć nie tylko fakt konieczności rewitalizacji aż dwóch dzielnic Legnicy, która jest przygotowywana, ale także pośrednio przyznał to również Maciej Kupaj Prezydent Legnicy, który w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Legnicy mówił o konieczności przeciwdziałania wykluczeniu jakie może dotknąć Legnicę.
Czy panaceum na marginalizację miasta w regionie i Polsce będą środki dla Legnicy w ramach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego?
Najtrudniej chyba będzie znaleźć sposób na wyludnianie się Legnicy, bo w mieście żyje już tylko około 88 tysięcy ludzi…
MK, Fot. Dziennik Legnicki