Exodus, depopulacja, marazm, wykluczenie…

Kryzys społeczny i gospodarczy Legnicy coraz wyraźniejszy.

Legnica znalazła się bowiem na liści ponad stu miast w Polsce, w których eksperci wskazują na utratę funkcji społeczno – gospodarczych.

A to już objaw bardzo poważnego kryzysu, a nawet zapaści.

Może o tym świadczyć nie tylko fakt konieczności rewitalizacji aż dwóch dzielnic Legnicy, która jest przygotowywana, ale także pośrednio przyznał to również Maciej Kupaj Prezydent Legnicy, który w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Legnicy mówił o konieczności przeciwdziałania wykluczeniu jakie może dotknąć Legnicę.

Czy panaceum na marginalizację miasta w regionie i Polsce będą środki dla Legnicy w ramach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego?

Najtrudniej chyba będzie znaleźć sposób na wyludnianie się Legnicy, bo w mieście żyje już tylko około 88 tysięcy ludzi… 

MK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Groźne efekty kontroli zabawek…

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories ekologia

Na wiatrakach mogą stracić właściciele domów, posesji, nieruchomości

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Duże pieniądze dla firmy, małe dla klienta???

czytaj więcej
Categories porady

Nie strasz dziecka policjantem!

czytaj więcej
Categories gospodarka

Lobbyści farm wiatrowych mogą się zacząć bać?!

czytaj więcej
Categories gospodarka

Drobne, czyli drobna, ale ważna rzecz

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *