Bezpieczeństwo to bardzo szerokie pojęcie, bo odzwierciedla statystyki, ale także, a może przede wszystkim jest zwykłe poczucie obywateli, którzy sami starają się dbać właśnie o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich czy najbliższego otoczenia.
O tym, że w Legnicy nie jest z tym dobrze, nie jest z tym najlepiej pisaliśmy już kilka razy, ale ważny sygnał, który świadczy o tym, iż w Legnicy jest coraz bardziej niebezpiecznie to coraz częściej pojawiający się monitoring.
Widać to nie tylko na legnickim cmentarzu komunalnym, gdzie monitoringiem są już zabezpieczane poszczególne groby.
Pisaliśmy na ten temat tutaj:
Zagrożenie, które odczuwają mieszkańcy widać także na drzwiach budynków, gdzie także montuje się monitoring, np. przy ulicy Mickiewicza [na naszym zdjęciu].
Ale o złym stanie bezpieczeństwa w Legnicy świadczy również analiza ekspertów przygotowujących program rewitalizacji miasta – o czym pisaliśmy tutaj:
AK, Fot. Dziennik Legnicki