Goszczeni w Polsce obywatele Ukrainy to jedna z poważniejszych, bo znaczących liczenie mniejszości narodowych w naszym kraju.
Jest dostrzegalnym elementem naszego życia społeczne, kulturalnego, ale oczywiście także gospodarczego.
Widać to w wielu miejscach.
Także w samorządzie, gdzie toczy się dyskusja o ich działalności.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Legnicy również.
Jej przebieg jest chyba dowodem na znaczenie Ukraińców w Polsce.
– Ukraińcy dokładają się do budżetu, wspomagają finansowanie emerytur Polaków – powiedział w trakcie obrad Rady Maciej Kupaj, Prezydent Legnicy.
Ale zupełnie inną perspektywę i spojrzenie mają na to inni. Wydaje się, że szerszą i bardziej racjonalną.
– Oni też pracują na swoje emerytury. Każdy pracuje na siebie, na to żeby ich dzieci mogły się uczyć, chodzić do szkół, dokładają się do podatków, bo tu żyją. Zgodnie z prawem podatkowym i życiowym – zauważyła Joanna Śliwińska – Łojak, radna Prawa i Sprawiedliwości.
O gospodarczych aspektach zatrudniania obcokrajowców w Polsce pisaliśmy tutaj:
AK, Fot. Dziennik Legnicki