Już 15 sierpnia w Legnicy odbędzie się Dolnośląskie Święto Wojska Polskiego.
Początek o godzinie 11.30 – msza święta w kościele katedralny w intencji Ojczyzny i Polskich Żołnierzy.
Następnie o godz. 12.30 – uroczysty Apel na płycie Rynku.
W ramach obchodów zaplanowano m.in. prezentację sprzętu wojskowego jednostek Wojska Polskiego z Dolnego Śląska, pokaz historyczny grupy rekonstrukcyjnej z Krotoszyc, koncerty, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, warsztaty i prelekcje z zakresu bezpieczeństwa oraz wystawy.
Będą też wydarzenia sportowe – o godz. 11.30 w Parku Miejskim – Bieg z żołnierzem, a od 12.00 do 15.00 – zawody strzeleckie organizowane przez Ligę Obrony Kraju pod hasłem „Na muszce”.
MK, Fot. Dziennik Legnicki