Dzieci w szkołach może pilnować monitoring telewizyjny

Trwająca dyskusja nad ewentualnym wprowadzeniem do placówek oświatowych (szkół, a być może przedszkoli) monitoringu telewizyjnego staje się nie tylko coraz bardziej gorąca, ale na szczęście także merytoryczna.

Włączył się do niej Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który w piśmie do Ministerstwa Edukacji Narodowej nie tylko prosi o analizy dotyczące takiego rozwiązania, ale też zwraca uwagę na wiele istotnych kwestii związanych choćby z ustawą Prawo oświatowe.

Ważny jest m.in. aspekt gromadzenia i przetwarzania danych osobowych.

Inna sprawa to domniemana konieczność wprowadzenia monitoringu w placówkach oświatowych ze względu na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa uczniów, ale też pracowników czy mienia placówki.

Wiadomo już, że monitoring może być wprowadzony przez dyrekcję szkoły.

Jednak może się to stać po konsultacjach z radą pedagogiczną, radą rodziców, samorządem uczniowskim.

Zaś drugi pewnik, to miejsca, gdzie tego rodzaju monitoring nie może być stosowany czyli w salach lekcyjnych, szatni bądź gabinetach pomocy psychologicznej i medycznej.

MK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories porady

Nie strasz dziecka policjantem!

czytaj więcej
Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

czytaj więcej
Categories legnica

Pijana matka skazana

czytaj więcej
Categories porady

Legnica – miasto niebezpieczne (!!!) Konieczne kursy samoobrony (???)

czytaj więcej
Categories porady

Mamy: bezpieczny temat na święta przy stole

czytaj więcej
Categories region

Ostatni dzwonek na ferie w mundurze!!! 

czytaj więcej
Categories legnica

Najpiękniejsza choinka w Legnicy – kibiców Miedzi  

czytaj więcej
Categories legnica

W zimie też inne niebezpieczne czynniki chorób

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *