Prezydent czeka na wojsko (z otwartymi rękami)

Maciej Kupaj, Prezydent Legnicy już kolejny raz – tym razem podczas Święta Wojska Polskiego – mówił, że miasto jest gotowe na przyjęcie wojska i czeka na nie.

To nie tylko mało znacząca deklaracja lokalnego polityka.

Najwyraźniej dostrzegł, że jednostka wojskowa może być elementem walki miasta ze stagnacją czy szansą choćby na zahamowanie exodusu, który dotyka Legnicę.

Kupaj w obecności wojskowych w Dolnego Śląska podkreślał, że w Legnicy już kształci się młodych ludzi w sektorze woskowym w szkołach. A więc będzie zaplecze i możliwość rozwoju w tym segmencie gospodarki.

Problemem wydaje się jednak brak możliwości lokalizacyjnych dla jednostki, choćby małej.

Chociaż część starych koszar przy ul. Rzeczypospolitej cięgle stoi pusta i jak informują tablice umieszczone na budynkach należą one do Agencji Mienia Wojskowego. Są jednak zrujnowane.

Być może więc wcześniejsza likwidacja znajdującej się w mieście jednostki była błędem.

Pisaliśmy o tym nieco wcześniej:  

AK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories legnica

Nie chcą konsultować z Panem Prezydentem? [PLOTKI]

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Woda w 2024 roku na pewno zdrożeje

czytaj więcej
Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *