Maciej Kupaj, Prezydent Legnicy już kolejny raz – tym razem podczas Święta Wojska Polskiego – mówił, że miasto jest gotowe na przyjęcie wojska i czeka na nie.
To nie tylko mało znacząca deklaracja lokalnego polityka.
Najwyraźniej dostrzegł, że jednostka wojskowa może być elementem walki miasta ze stagnacją czy szansą choćby na zahamowanie exodusu, który dotyka Legnicę.
Kupaj w obecności wojskowych w Dolnego Śląska podkreślał, że w Legnicy już kształci się młodych ludzi w sektorze woskowym w szkołach. A więc będzie zaplecze i możliwość rozwoju w tym segmencie gospodarki.
Problemem wydaje się jednak brak możliwości lokalizacyjnych dla jednostki, choćby małej.
Chociaż część starych koszar przy ul. Rzeczypospolitej cięgle stoi pusta i jak informują tablice umieszczone na budynkach należą one do Agencji Mienia Wojskowego. Są jednak zrujnowane.
Być może więc wcześniejsza likwidacja znajdującej się w mieście jednostki była błędem.
Pisaliśmy o tym nieco wcześniej:
AK, Fot. Dziennik Legnicki