Niewątpliwie jedna z najciekawszych imprez jakie można oglądać w Polsce, to organizowany w mieście Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy, który przygotowuje Ośrodek Sportu i Rekreacji i w tym roku zaprasza na 12 oraz 13 września.
Jak zwykle publiczność będzie mogła oglądać siłę i precyzję fachowców ginącego – niestety – zawodu na deptaku obok siedziby OSiRu na ul. Najświętszej Marii Panny.
W tym roku kowale zamierzą się z dwoma tematami do wykonania z metalu, tj.: dzwonek oraz sygnaturka.
Tegoroczna edycja wydarzenia zapowiada się szczególnie ciekawie, bo w szranki z krajowymi mistrzami młota i kowadła staną także ich koledzy z Niemiec, Czech i Węgier.
Zaś Jolanta Skrzypczak, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy zapowiada dla uczestników i publiczności dodatkowo kulinarna niespodziankę.
MK, Fot. Dziennik Legnicki