To wcale nie jest związane z tym, że kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość nauczyciele źle zarabiali, a teraz kiedy rządzi Platforma Obywatelska zarabiają tak dużo, że nie można się od nich opędzić…
Wytłumaczenie jest banalnie proste, podobnie jak w przypadku komunistów, którzy potrafią swoją gospodarką doprowadzić nawet do tego, że na pustyni zabraknie piasku… i pewnie też wody w ocenie.
W Polsce obecnie jest podobnie, w czasie kiedy mamy potężny niż demograficzny, depopulację i jest coraz mniej dzieci – brakuje nauczycieli.
AK, Fot. Dziennik Legnicki