Ponad piętnaście tysięcy dzieci i młodzieży zasiadło dziś w szkolnych ławkach w Legnicy.
Najwięcej jest ich w szkołach podstawowych, bo to 7300, w ponadpodstawowych to niemal sześć tysięcy.
I innych podmiotach edukacyjnych będzie się uczyło ponad trzy tysiące osób.
W ławach szkolnych zasiądzie też prawie dwa tysiące osób dorosłych.
Nad wszystkim czuwa 1730 nauczycieli oraz 798 pracowników administracji oraz obsługi.
W regionie zaś – na Dolnym Śląsku – w szkołach nowy rok nauki rozpoczęło niemal poł miliona uczniów (495 tys.).
PS, Fot. Dziennik Legnicki