Zapłacicie krocie za przekształcenie użytkowania wieczystego 

Samorządowcy naciskają na rząd w sprawie doprecyzowania i ostatecznego uregulowania spraw związanych z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, które regulują wysokość prowizji jaką JST mogą pobierać za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu należącego do Skarbu Państwa w prawo własności.

Na razie pewne jest to, że przewiduje się taką sprzedaż w trybie bezprzetargowym – jeśli dotyczy obecnych dzierżawców.  

Problem jednak pojawia się, gdy chodzi o stawkę prowizji dla samorządów.  

Ta w wielu województwach wynosi 25 procent, a w innych 5 procent.

W czasie rozmów strony samorządowej z rządową, reprezentanci lokalnych władz zapowiedzieli w ostrym tonie, że nie zgodzą się na minimalną wysokość prowizji tj. 5 procent. I zaapelowali wprowadzenie stawki 25 procent.

Jak na razie rząd w wielu sprawach, które omawiał z samorządami przychylnie odnosił się do ich postulatów.

Jest więc wielce prawdopodobne, że i w tym przypadku tak będzie.

AK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Groźne efekty kontroli zabawek…

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories ekologia

Na wiatrakach mogą stracić właściciele domów, posesji, nieruchomości

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Duże pieniądze dla firmy, małe dla klienta???

czytaj więcej
Categories gospodarka

Lobbyści farm wiatrowych mogą się zacząć bać?!

czytaj więcej
Categories gospodarka

Drobne, czyli drobna, ale ważna rzecz

czytaj więcej
Categories ekologia

Czy i gdzie jest  GMO? To powinno być wiadomo

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *