Muzeum Miedzi w Legnicy pokazało w piątkowy wieczór wampira na Zamku Piastowskim w Legnicy.
Po zmierzchu, pojawił się tam Hrabia Orlok, czyli w swoich naturalnych warunkach po zachodzie słońca, bo po godzinie 20.00.
Wtedy właśnie na filmowym ekranie publiczność mogła obejrzeć na dziedzińcu Zamku, kultowy już film kina niemego – „Nosferatu – Symfonia Grozy” z 1922 roku w reżyserii Friedricha W. Murnaua.
Fikcyjna postać hrabiego to dzieło irlandzkiego pisarza Brama Stokera z 1897 roku.
Z pewnością, dodatkową i bardzo szczególną artystycznie atrakcją tej projekcji była muzyka grana na żywo przez – Patrycjusza Gruszeckiego, Łukasza Damrycha, Łukasza Sobolaka.
Wydarzenie powstało przy współudziale Muzeum Miedzi w Legnicy, Fundacji Blue Monk oraz samorządu miasta i województwa.















PS, Fot. Dziennik Legnicki