Niespotykana prezentacja muzeum – wampir na Zamku Piastowskim [foto, film]

Muzeum Miedzi w Legnicy pokazało w piątkowy wieczór wampira na Zamku Piastowskim w Legnicy.

Po zmierzchu, pojawił się tam Hrabia Orlok, czyli w swoich naturalnych warunkach po zachodzie słońca, bo po godzinie 20.00.  

Wtedy właśnie na filmowym ekranie publiczność mogła obejrzeć na dziedzińcu Zamku, kultowy już film kina niemego – „Nosferatu – Symfonia Grozy” z 1922 roku w reżyserii Friedricha W. Murnaua.

Fikcyjna postać hrabiego to dzieło irlandzkiego pisarza Brama Stokera z 1897 roku.

Z pewnością, dodatkową i bardzo szczególną artystycznie atrakcją tej projekcji była muzyka grana na żywo przez – Patrycjusza Gruszeckiego, Łukasza Damrycha, Łukasza Sobolaka.

Wydarzenie powstało przy współudziale Muzeum Miedzi w Legnicy, Fundacji Blue Monk oraz samorządu miasta i województwa.

PS, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories kultura

31. OPMM PROMOCJE 2023 w Legnicy

czytaj więcej
Categories kultura

Laura Łącz – kunszt aktorki, kultura człowieka i piękna kobieta

czytaj więcej
Categories kultura

Foto relacja – Laura Łącz w Legnickiej Bibliotece Publicznej

czytaj więcej
Categories kultura

31. OPMM PROMOCJE 2023 w Legnicy [FOTO RELACJA]

czytaj więcej
Categories kultura

Laura Łącz wybrała dziwkę, nie jest kapryśna i…

czytaj więcej
Categories kultura

Na rolniczo w Galerii Sztuki?! Z ziemniakiem

czytaj więcej
Categories kultura

Będzie śmiesznie w Nowym Roku

czytaj więcej
Categories kultura

Legnickie szopki 2023 [foto relacja]   

czytaj więcej
Categories kultura

Góralskie kolędowanie i bezalkoholowy grzaniec!

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *