Chcą zmniejszyć pensje lekarzom, czyli formalnie je racjonalizować…

Samorządowcy opowiadają się bowiem za regulacją wynagrodzeń w służbie zdrowia.

Rzecz ujmując formalnie, samorządowcy chcą zmiany przepisów w systemie ochrony zdrowia i racjonalizacji obecnie funkcjonującego systemu płac, bo aktualna sytuacja doprowadziła już do wypaczenia systemu.

Przykładem, który to pokazuje jest brak górnych limitów dla kontraktów oraz wynagrodzeń dla lekarzy w publicznym systemie ochrony zdrowia.

Dlatego właśnie zdarza się, że miesięczne pensje niektórych lekarzy zbliżają się do stu tysięcy złotych, bo przekraczają 70 czy 80 tys. zł.

To zaś skutkuje negatywnie na możliwości finansowania w publicznej służbie zdrowia inwestycji, infrastruktury czy sprzętu do leczenia.

W jednym z dokumentów tej sprawie samorządowcy zaznaczają nawet, że same kadry to za mało do leczenia chorych.

MK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories zdrowie

Zaczęły się przenosiny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Legnicy

czytaj więcej
Categories zdrowie

Szpital wybuduje szpital

czytaj więcej
Categories zdrowie

SOR w szpitalu, ale z drugiej strony

czytaj więcej
Categories zdrowie

Za Pogotowie Ratunkowe trzeba będzie zapłacić. To pewne!

czytaj więcej
Categories zdrowie

Izba wytrzeźwień w legnickim szpitalu

czytaj więcej
Categories gospodarka

Szpital traci poważne pieniądze na leczeniu chorych

czytaj więcej
Categories legnica

Fake news przeciwko dyrektorce legnickiego szpitala  

czytaj więcej
Categories zdrowie

Projekt budowy Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych

czytaj więcej
Categories kultura

Joga w misce, ale na trawie [foto i film]

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *