Ponad promil alkoholu miała 71-latka kierująca osobowym samochodem, która w centrum miasta uderzyła w słupki zabezpieczające słupki kanalizacyjne, wysiadła z auta, zostawiła przewożoną pasażerkę i poszła pieszo do pracy.
Do zdarzenia doszło u zbiegu ulicy Pocztowej z Bramą Głogowską.
Policjanci wraz z pasażerką udali się w poszukiwaniu kierującej, którą po chwili zauważyli.
W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że 71-latka posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy, a także decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania wydaną przez Prezydenta Miasta Legnicy.
Dodatkowo policjanci przebadali kobietę na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik badania wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca została przewieziona do legnickiego SOR-u, gdzie pobrano jej krew do dalszych badań.
Pojazd zabezpieczono i odholowano na parking strzeżony. 71-latka odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za takie czyny grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na kolejne lata.
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto decyduje się wsiąść za kierownicę po alkoholu, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi.
[źródło Legnicka Komenda Policji], Fot. Dziennik Legnicki