Już 19 września – w piątek – w kościele katedralnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy będzie można obejrzeć skarby odnalezione podczas renowacji wieży świątyni.
Od godziny 9.00 do 17.30 w katedrze zostanie zaprezentowana mieszkańcom zawartość kapsuły czasu, którą odnaleziono właśnie w czasie prac konserwatorskich.
Będzie tam do obejrzenia m.in. najstarszy pergaminowy dokument pochodzący z 18 lipca 1650 roku.
Także monety z tego okresu oraz późniejsze.
W czasie oglądania, chętni będą również mieć okazję do wysłuchania dwóch wykładów pracowników Muzeum Miedzi w Legnicy, którzy opowiedzą o odkryciu.
Wstęp wolny.
MK, Fot. Dziennik Legnicki