Rozpoczynają się konsultacje społeczne – „Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Legnicy”.
Początek już 18 września, a zakończą się 22 października.
Warto przypomnieć, że celem projektu rewitalizacji jest wyprowadzenie zdegradowanych obszarów miasta ze stanu kryzysowego, bo począwszy od społecznego, przez gospodarczy, a na infrastrukturalnym kończąc.
W ramach programu zrewitalizowane mają być dwie części miasta – Zakaczawie oraz Fabryczna.
W procesie konsultacji można uczestniczyć na trzy sposoby:
– elektronicznie poprzez wysłanie mejla na adres: bok@legnica.eu
– pisemnie, wysyłając list poczata na adres Urzędu Miasta legnicy lub składają swoje uwagi osobiście w biurze Obsługi Klienta w Urzędzie miasta Legnicy,
– osobiście, uczestnicząc w dwóch spotkaniach: 26 września o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Kamienna 20a) oraz 9 października o godzinie 17.00 w V Liceum Ogólnokształcącym (ul. Senatorska 32).
Szczegóły podczas spotkań oraz w Urzędzie Miasta Legnicy.
O projekcie rewitalizacji pisaliśmy już kilkakrotnie:
MK, Fot. Dziennik Legnicki