Trwa Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto.
Tegoroczna edycja tego wyjątkowego wydarzenia odbywa się w dniach 16-20 września w Kościele Ewangelickim Marii Panny w Legnicy oraz Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej.
Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.15, wstęp na każdy festiwalowy dzień jest wolny.
Wczoraj (17 września) dla publiczności wybrzmiał recital organowy „W kręgu muzyki śląskiej” w wykonaniu Michała Duźniaka, ale… towarzyszyło mu niecodzienne wydarzenie – wizualizacje, które rysował, malował suchymi pastelami Marcin Cibor z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. A publiczność mogła je oglądać za pośrednictwem kamery na rzutniku.
Już dziś, w czwartek 18 września przeniesiemy się do Sali Maneżowej na koncert kompozytorski „Stanisław Moryto kameralnie”, podczas którego wystąpi pianista Alessandro Rolla oraz Prima Vista String Quartet.
W piątek 19 września wrócimy do Kościoła Marii Panny, aby wysłuchać koncertu kameralnego „Marian Sawa in memoriam”. Wystąpi Jolanta Sosnowska, łącząca grę na skrzypcach z partią sopranową, a przy organach zasiądzie Maria Erdman.
Na zakończenie, w sobotę 20 września, również w Kościele Marii Panny, zabrzmi koncert finałowy „Szlakiem wielkich katedr”. Przed publicznością wystąpi Schola Gregoriana Universitatis Musicalis Friderici Chopin pod dyrekcją Michała Sławeckiego, a na organach towarzyszyć im będzie Maciej Zakrzewski.



MK, Fot. Dziennik Legnicki