Bezpieczeństwo zagrożone – status prawdopodobne.
Właśnie ze względu na taką sytuację, legnickie Wodociągi przygotowują się do cyberataków i chcą wdrażać system – cyber bezpieczne wodociągi.
Przedstawiciele Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Legnicy S.A. poinformowali na ten temat samorządowców podczas sesji Rady Miejskiej Legnicy.
Jest to związane z atakami na przedsiębiorstwa wodociągowe w całym kraju, a więc należy się takich spodziewać także w Legnicy.
Ma to również związek z odpowiednim zabezpieczeniem ujęć wody, aby nie zostały skażone.
Trzeba dodać, że obecnie firma nie ma problemów, a stan wody jest na bieżąco monitorowany.
AK, Fot. Dziennik Legnicki