Alarm ws. wyższej akcyzy alkoholowej

A na alarm biją przedsiębiorcy z kilku branż, bo oprócz alkoholowej, także handlowej, rolnictwa i gastronomii.

15 procentowa podwyżka akcyzy alkoholowej, która ma zostać wprowadzona ich zdaniem to nie troska o zdrowie czy trzeźwość obywateli, ale nadmierny plan fiskalny.

Podkreślają również, że skutkiem tak wysokiego wzrostu akcyzy będzie nielegalny import z szarej strefy.

Środowisko przedsiębiorcy zaznacza także, iż jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli – pieniądze np. z dodatkowej opłaty za alkohol z małych opakowań nie zostały przeznaczona na walkę z uzależnieniem od alkoholu, ale na ogół świadczeń finansowanych przez NFZ.  

AK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Groźne efekty kontroli zabawek…

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories ekologia

Na wiatrakach mogą stracić właściciele domów, posesji, nieruchomości

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Duże pieniądze dla firmy, małe dla klienta???

czytaj więcej
Categories gospodarka

Lobbyści farm wiatrowych mogą się zacząć bać?!

czytaj więcej
Categories gospodarka

Drobne, czyli drobna, ale ważna rzecz

czytaj więcej
Categories ekologia

Czy i gdzie jest  GMO? To powinno być wiadomo

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *