Mogą zlikwidować grób!

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które administruje Cmentarzem Komunalnym w Legnicy przypomina o konieczności uiszczenia opłat za groby. W wielu przypadkach to opłaty za przedłużenie istnienia mogiły.

Sprawa jest poważna, gdyż na terenie nekropolii pojawiły się tabliczki z informacją, iż konkretny grób jest przeznaczony do likwidacji.

Można temu oczywiście zapobiec, gdy zapłaci się odpowiednią kwotę.

Zgodnie z przepisami (ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych) obowiązuje konieczność wniesienia opłaty za grób po upływnie 20 lat od dnia wniesienia ostatniej opłaty.

Niestety w przypadku wielu grobów ten okres został przekroczony, stąd tabliczki o możliwości likwidacji grobu.

Jeśli należna opłata nie zostanie wniesiona grób zostanie zlikwidowany, a potem miejsce wykorzystane na kolejny pochowek.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kasie biura ul. Wrocławska 124 (poniedziałek – piątek, od 8.00 do 14.00).

Można też zasięgnąć informacji telefonicznie – 76/ 8566345 lub 532 – 456 – 720.

MK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories legnica

Nie chcą konsultować z Panem Prezydentem? [PLOTKI]

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej
Categories legnica

20 lat więzienia za napady rabunkowe i nie tylko

czytaj więcej
Categories legnica

Pijana matka skazana

czytaj więcej
Categories gospodarka

Kropiwnicki już ministrem

czytaj więcej
Categories kultura

31. OPMM PROMOCJE 2023 w Legnicy [FOTO RELACJA]

czytaj więcej
Categories kultura

Laura Łącz wybrała dziwkę, nie jest kapryśna i…

czytaj więcej
Categories legnica

Kandydaci PiS już pod choinkę!?

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *