Kryzys w togach???

Skończenie prawa jeszcze jakiś czas temu gwarantowało znakomitą pracę, bardzo dobre wynagrodzenie, elitarną pozycję, wysoki status społeczny, prestiż…

To jednak odchodzi, odeszło w przeszłość, bo jest już tajemnicą poliszynela, że właśnie wielu absolwentów prawa – prawników – coraz częściej zmienia swoje zajęcie na inne. 

Ten sektor rynku jest już bowiem przesycony kancelariami prawnymi czy radcowskimi.

Ale jeszcze większe znaczenie w tej sprawie ma proza życia czyli wysokość opłat za usługi o charakterze prawnym oraz ich czas, który nie jest najkrótszy w związku z ilością spraw w sądach różnego szczebla i różnych sektorów, bo od karnego, przez administracyjny, na cywilnym i gospodarczym kończąc.

W takiej sytuacji prawnicy, aby przetrwać na rynku muszą mieć duże zapasy finansowe oraz wielość klientów. I to właśnie wydaje się największą trudnością, bo jeśli nawet prawnik zacznie obsługę konkretnego klienta to opłaty i zyski z tym związane mają charakter długookresowy, a bywa, że nawet kilkuletni. Może więc pracować bardzo długo bez wynagrodzenia. Tego jednak wielu nie jest w stanie przetrwać.  

AK, Fot. Dziennik Legnicki  

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Groźne efekty kontroli zabawek…

czytaj więcej
Categories prawo

Ukraińcy najpierw pili alkohol, a potem do samochodu… 

czytaj więcej
Categories porady

Najbardziej wymagający konsument – dziecko, nastolatek

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories ekologia

Na wiatrakach mogą stracić właściciele domów, posesji, nieruchomości

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *