Jest oczywiście możliwa, choćby ze względu na wysokie i rosnące ceny energii oraz innego rodzaju koszty. Także te związane z planowanymi inwestycjami LPWiK.
Jednak jak informował legnickich radnych Prezes Zarządu Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Paweł Gambal firma złoży w marcu tego roku wniosek taryfowy ws. nowej ceny dostarczanej wody oraz za odprowadzane ścieki.
Państwowe Gospodarstwa Wodne Wody Polskie, które były dotąd władne decydować o tym, obecnie są jedynie opiniodawcą w tych kwestiach, mogą interweniować jeśli średnioroczna cena będzie większa niż 15 procent poprzednich cen.
Gminy mogą także ustalać progresywne ceny czyli w zależności od zużytej ilości wody.
Ostatecznie to lokalny samorząd podejmuje teraz decyzje o wysokości taryf za wodę.
W takiej sytuacji ewentualnego wzrostu cen za wodę można się spodziewać najwcześniej w kwietniu br.
AK, Fot. Dziennik Legnicki