Albo niedługo na nim zawiśnie, bo to jedna z prac tegorocznego Legnickiego Festiwalu SREBRO.
W Galerii Sztuki, gdzie zaprezentowano wstępnie prace tegorocznej edycji wydarzenia można było obejrzeć te nagrodzone przez jury oraz odrzucone, ale i także te w maju podczas Festiwalu publiczność będzie mogą obejrzeć.
Już teraz wiadomo, że SREBRO 2026 nie przejdzie bez artystycznego echa i to nie tylko ze względu na kilkanaście wystaw, prace kilkudziesięciu autorów, chyba ze wszystkich kontynentów jakie będzie można podziwiać właśnie w maju w trakcie Festiwalu.
SREBRO 2026 nie przejdzie bez echa, bo jak podkreślali członkowie jury prezentuje współczesne trendy sztuki i jest niezwykle emocjonalne. Szczególnie kiedy prace można dotknąć, a przynajmniej być blisko nich.












MK, Fot. Dziennik Legnicki