1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, środowiska patriotyczne w Legnicy upamiętniły bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli o wolną Polskę.
Uroczystości zaczęły się o godzinie 13.00 w kościele katedralnym św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie odprawiono mszę w intencji pomordowanych bohaterów.
Następnie zebrani przeszli przed Pomnik Ofiar Bolszewizmu, gdzie na początek odśpiewano Hymn Polski. Następnie przypomniano historię wielu niezłomnych żołnierzy.
Na zakończenie zaś złożono kwiaty i zapalono znicze ku pamięci pomordowanych bohaterów.
Legnicka radna Prawa i Sprawiedliwości Joanna Śliwińska – Łokaj [na naszym głównym zdjęciu] podkreślała, że dla współczesnych Polaków to bardzo ważne, aby pamiętać i uczcić ludzi walczących o wolność i niepodległość Polski z komunistycznym okupantem.
To nie tylko przywilej, ale i obowiązek, aby taka historia się nie powtórzyła.










MK, Fot. Dziennik Legnicki