Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili działania kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz to, czy nie prowadzą pojazdów pod wpływem środków odurzających. W działaniach uczestniczyli również policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Prochowicach i Komisariatu Policji w Chojnowie. Kontrole prowadzone były na terenie Legnicy oraz powiatu legnickiego.
Podczas akcji mundurowi przebadali blisko 2000 kierujących. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu zachowali się odpowiedzialnie. Policjanci ujawnili:
– 3 kierujących po użyciu alkoholu (do 0,5 promila),
– 1 nietrzeźwego kierującego, który miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu,
– 3 kierujących pod wpływem narkotyków,
– 2 nietrzeźwych rowerzystów.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Tego typu działania będą kontynuowane, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach naszego miasta i powiatu.
[źródło Legnicka Komenda Policji], Fot. Dziennik Legnicki