Na to pytanie na pewno odpowie trwający – Szkolny Budżet Obywatelski.
Do 1 marca przyjmowane były wnioski uczniów, następnie do 15 marca zostaną one poddane oceniane, do 22 marca będzie trwać kampania promocyjna poszczególnych pomysłów uczniów, zaś w dniach 23 – 27 marca młodzi ludzie będą głosować na wybrane przedsięwzięcia, które wcześniej zaproponowali i zostały przyjęte.
Najpóźniej do 31 marca zapowiedziano ogłoszenie zwycięzców.
Zaś od 1 kwietnia do 30 września zaplanowano realizacje uczniowskich pomysłów.
Władze miasta na 11 placówek w mieście przeznaczyły 160 tys. zł, dla każdej po 11 tys.
Ale propozycje uczniów muszą być ogólnodostępne, zgodne z prawem oraz statutem szkoły i powinny być zrealizowane na terenie szkoły.
To już druga edycja akcji – Szkoła po Twojemu.
Jej celem nie jest naprawa infrastruktury, wzbogacenie zaplecza szkół czy zakup pomocy naukowych bądź dydaktycznych, choć być może i tak się stanie.
Przede wszystkim chodzi o element edukacji obywatelskiej, która ma pomóc młodym ludziom w dorosłym życiu i zapoznać ich z prawami, ale też obowiązkami jakie mają dorośli i uświadomić możliwości jakie to daje.
MK,. Fot. Dziennik Legnicki