Więcej kasy dla urzędników z podatków obywateli

Samorządowcy chcą podwyżki płac dla urzędników.

Kolejną korporacją, która wnioskuje w tej sprawie do strony rządowej jest Związek Gmin Wiejskich RP.

Generalnie samorządowcy uważają, że urzędnicy zarabiają za mało, choćby ze względu na swoje kompetencje.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie odrzuca tych żądań.

Samorządowcy domagają się więc reformy płacowej dla swojego środowiska, choć jak wynika ze statystyk średnia płaca w samorządzie to około 8 tys. złotych miesięcznie.

Podwyżka ma wzmocnić administrację lokalną, ustabilizować ją, ale też dodać jej właściwego prestiżu.

Dziś wydaje się, że jedynym problemem w tej sprawie będzie znalezienie źródła finansowania podwyżek dla urzędników.

Ostatecznie będą to prawdopodobnie większe podatki obywateli.

Pisaliśmy już na ten temat:

AK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Groźne efekty kontroli zabawek…

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Zalewska dementuje kłamstwa PO, Witek walczy o ORLEN

czytaj więcej
Categories ekologia

Na wiatrakach mogą stracić właściciele domów, posesji, nieruchomości

czytaj więcej
Categories gospodarka

Trzeba już modlić się o pracę, bo Tusk bierze władze?

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories plotki

Witek dementuje plotki, spekulacje i życzenia opozycji

czytaj więcej
Categories gospodarka

Duże pieniądze dla firmy, małe dla klienta???

czytaj więcej
Categories gospodarka

Lobbyści farm wiatrowych mogą się zacząć bać?!

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *