Samorządowcy chcą podwyżki płac dla urzędników.
Kolejną korporacją, która wnioskuje w tej sprawie do strony rządowej jest Związek Gmin Wiejskich RP.
Generalnie samorządowcy uważają, że urzędnicy zarabiają za mało, choćby ze względu na swoje kompetencje.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie odrzuca tych żądań.
Samorządowcy domagają się więc reformy płacowej dla swojego środowiska, choć jak wynika ze statystyk średnia płaca w samorządzie to około 8 tys. złotych miesięcznie.
Podwyżka ma wzmocnić administrację lokalną, ustabilizować ją, ale też dodać jej właściwego prestiżu.
Dziś wydaje się, że jedynym problemem w tej sprawie będzie znalezienie źródła finansowania podwyżek dla urzędników.
Ostatecznie będą to prawdopodobnie większe podatki obywateli.
Pisaliśmy już na ten temat:
AK, Fot. Dziennik Legnicki