Samorządowcy proponują bowiem stronie rządowej wprowadzanie zmian dotyczących opodatkowania dróg oraz parkingów zlokalizowanych przy budynkach mieszkaniowych i służących dojazdowi do tych budynków oraz parkowaniu samochodów przez ich mieszkańców, odrębnie dla poszczególnych współwłaścicieli/współużytkowników wieczystych nieruchomości gruntowej, podobnie jak to ma miejsce w przypadku współwłasności garaży wielostanowiskowych w budynkach mieszkalnych.
De facto może to oznaczać wprowadzenie podatku od parkingów przy blokach czy osiedlach domków jednorodzinnych…
Powyższa propozycja została już złożona na piśmie przez samorządowców stronie rządowej.
AK, Fot. Dziennik Legnicki