Mural zgodnie z koncepcją autorstwa Zofii Chamieni z Gdańska promuje zbliżający się już Festiwal SREBRO, który odbędzie się w maju w Legnicy.
Do tego czasu oglądając mural na ścianie bloku przy ulicy Marsa można sobie wyobrazić to co będzie do obejrzenia właśnie na festiwalowych wystawach.
Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy – przygotowująca Festiwal i pomysłodawczyni muralu wyjaśnia, że mural: Prezentuje oczywiście biżuterię, która jest przedstawiona w fantazyjny sposób. Jest tak nieoczywista jak ta, którą pokazujemy na festiwalu. Widzimy także znawcę, która przez soczewkę ogląda drogocenne kamienie. Również nowoczesnego mężczyznę, który chełpi się swoją biżuterią, ponieważ chcemy podkreślić, że biżuteria autorska, którą prezentujemy podczas festiwalu nie jest tylko błahą ozdobą dla kobiet, ale jest po prostu dziełem sztuki.
Sam mural także jest drogocenny, bo kosztował 32 tysiące złotych.
MK, Fot. Dziennik Legnicki