Takie stanowisko wydaje się prezentować Konfederacja w Legnicy oraz Ruch Narodowy, które ustami swoich przedstawicieli ostro zaatakowały dziś podczas specjalnej konferencji prasowej funkcjonujący obecnie system kaucyjny.
Zdaniem polityków Konfederacji oraz Ruchu Narodowego system kaucyjny jaki obecnie działa w Polsce został wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską. I to właśnie te partie odpowiadają za jego liczne absurdy.
Pierwszy to eliminacja z systemu butelek zgniecionych lub bez naklejek.
Kolejny to brak punktów do odbioru butelek tzw. butelkomatów, szczególnie w mniejszych miejscowościach oraz na wsiach.
A kolejny, być może najbardziej wstrząsający to pogarszający się z tego powodu stan środowiska, bo Polacy jeżdżą samochodami do butelkomatów z workami plastikowych butelek i zwiększają ślad węglowy.
Na koniec – utrudnia to i zmienia życie każdego obywatela w wymiarze organizacyjnym, jak i finansowym.
Stąd ostre hasła polityków oraz prezentowane banery – na naszych zdjęciach.

MK, Fot. Dziennik Legnicki