To będzie już niedługo nowy obowiązek!!!

Wiosna i lato to czas, kiedy coraz więcej osób wybiera rower, hulajnogę elektryczną, deskorolkę czy rolki jako środek transportu lub formę rekreacji. Widać to na ulicach, w parkach i na ścieżkach rowerowych. Niestety, wraz ze wzrostem liczby użytkowników rośnie też liczba wypadków. Apelujemy, aby nie zapominać o kaskach, które mogą uratować zdrowie a nawet życie.

Nie ma znaczenia, czy masz 4 czy 80 lat. Wypadek może przydarzyć się każdemu, chwila nieuwagi, zły manewr, nierówność na drodze czy nieostrożność innych użytkowników ruchu to najczęstsze przyczyny upadków. Uderzenie głową o twarde podłoże może mieć tragiczne skutki. Kask stanowi wtedy podstawową ochronę.

Dlaczego warto nosić kask?

Chroni mózg, a to jest najważniejszy organ, którego nie da się „naprawić” jak złamanej ręki.

Amortyzuje uderzenia i może znacznie zmniejszyć skutki wypadku.

Zwiększa widoczność, wiele modeli ma elementy odblaskowe, co poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Nie daj się złudnemu poczuciu pewności nawet na krótkiej trasie,  przy niewielkiej prędkości, upadek bez kasku może zakończyć się tragicznie.

Od 3 czerwca w Polsce wchodzi obowiązek noszenia kasku przez osoby do 16. roku życia podczas jazdy  m.in. na rowerze czy hulajnodze Nie czekaj na zmianę przepisów tylko zadbaj o bezpieczeństwo dziecka i swoje już teraz!

[źródło Legnicka Komenda Policji], Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories prawo

Ukraińcy najpierw pili alkohol, a potem do samochodu… 

czytaj więcej
Categories porady

Najbardziej wymagający konsument – dziecko, nastolatek

czytaj więcej
Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej
Categories gospodarka

Duże pieniądze dla firmy, małe dla klienta???

czytaj więcej
Categories porady

Nie strasz dziecka policjantem!

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej

1 comment

Serio, dobrze ze w końcu będą obowiązkowe kaski bo wiele osob zapominaja o tym na rowerze czy hulajnodze. bezpieczeństwo najważniejsze!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *