Święto Zmartwychwstania Pańskiego wierni Cerkwi Prawosławnej będą obchodzić w tym roku już 12 kwietnia. Jest ono poprzedzone Wielkim Postem oraz Tygodniem Męki Pańskiej.
Święta Wielkanocne w Kościele Prawosławnym uroczyście są obchodzone przez trzy dni.
Rozpoczynają się od nabożeństwa Północnego z soboty na niedzielę. Następnie są nabożeństwa w niedzielę, nabożeństwa paschalne, jak również nabożeństwo w poniedziałek i wtorek.
Ale zgodnie z tradycja są obchodzone przez cały tydzień w tzw. oktawie, aż do Wielkanocnej Soboty.
Więcej na ten temat już jutro.
[na naszym zdjęciu ks. proboszcz parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego Lubomir Worhacz]
MK, Fot. Dziennik Legnicki