Nabór do legnickich żłobków miejskich potrwa jeszcze do końca miesiąca i zakończy się 30 kwietnia.
Na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy została udostępniona do pobrania karta zgłoszenia do żłobka.
Zgłaszać można dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat – na rok 2026/ 2027.
Kartę wraz zaświadczeniem o zatrudnieniu, prowadzonej działalności gospodarczej, prowadzonym gospodarstwie rolnym lub pobierania świadczenia pielęgnacyjnego albo w przypadku rodziców uczących się w systemie dziennym zaświadczenia ze szkoły należy złożyć w konkretnym przedszkolu.
Trzeba ją przekazać personelowi placówki lub złożyć w miejscu do tego wyznaczonym.
Należy pamiętać, że dzieci można zgłaszać tylko do jednego żłobka, zaś dzieci już uczęszczające do żłobka nie biorą udziału w powyższej procedurze, ale ich rodzice są zobowiązani do zaktualizowania dokumentów.
W Legnicy dzieci można zgłaszać do czterech żłobków.
Jeden z istotniejszych warunków przyjęcia dziecka to zamieszkiwanie w Legnicy jego rodziców/opiekunów.
MK, Fot. Dziennik Legnicki