W rejonie dworca PKP w Legnicy od 23 kwietnia – OD CZWARTKU – zostaje wprowadzona nowa organizacja ruchu.
Jest to związane z rozpoczęciem prac budowlanych przy centrum przesiadkowym jakie ma tam powstać.
Dlatego w tym rejonie Legnicy należy zwrócić szczególną uwagę na nową organizację ruchu i zastosowanie się do znaków drogowych.
Kierowcy musza się przygotować na utrudnienia na ulicy Kolejowej oraz Dworcowej.
Zlikwidowana zostanie także możliwość parkowania samochodów.
Natomiast autobusy miejskiej komunikacji będą się zatrzymywać na przystanku tymczasowym przy ulicy Dworcowej.
Wjazd w kierunku dworca będzie możliwy od strony skrzyżowania ulic Kartuskiej – Libana – Kolejowej – Pocztowej.
I tak będą poruszały się autobusy linii nr 4,9,10,20, a także N1 oraz N2, które wyjadą ulicą Dworcową przy wiadukcie.
Także auta osobowe będą mogły poruszać się od strony – wymienionego skrzyżowania i jechać wzdłuż budynku dworca ulicą Dworcową w kierunku skrzyżowania przy wiadukcie.
MK, Fot. Dziennik Legnicki