Sposobów na ekologię, zmniejszanie śladu węglowego i naturalne działanie oraz funkcjonowanie miasta jest wiele.
Paradoksalnie często te najprostsze w zamyśle są najtrudniejsze do realizacji.
Ale dla prawdziwych miłośników przyrody nie ma chyba rzeczy niemożliwych. I pewnie dlatego Adam Wierzbicki, legnicki radny Prawa i Sprawiedliwości postanowił próbuje zmaterializować piękny ideał ekologii w Legnicy i skierował w tej sprawie do władz Legnicy interpelacje z prośbą:
„Szanowny Panie Prezydencie zwracam się z uprzejmą prośbą o zamontowanie w Lasku Złotoryjskim ławek wykonanych z elementów naturalnych pozwalających na zachowanie pozostawienie tego obszaru bez elementów betonowych i metalowych. Proponuję, aby były one wykonane z powalonych drzew. Wówczas charakter lasku zostanie zachowany a kosztem będzie jedynie praca.
Niniejsza interpelacja jest spowodowana licznymi prośbami kierowanymi do mnie, przede wszystkim przez osoby starsze oraz matki z małymi dziećmi – o podjęcie działań w tym kierunku.”
MK, Fot. Dziennik Legnicki