Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zlikwidowali kolejne laboratorium służące do nielegalnej produkcji metamfetaminy.
W toku wielowątkowych działań funkcjonariusze zatrzymali łącznie pięć osób, a także zabezpieczyli ponad 12 kilogramów narkotyków, 45 tysięcy złotych w gotówce oraz dwa samochody o łącznej wartości około 140 tysięcy złotych.
Policjanci ujawnili również profesjonalny sprzęt laboratoryjny oraz znaczne ilości substancji chemicznych wykorzystywanych do produkcji środków odurzających.
Decyzją sądu trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
To kolejna skuteczna realizacja legnickich policjantów wymierzona w narkobiznes. W październiku ubiegłego roku na terenie gminy Kunice funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium narkotykowe, w którym zabezpieczono ponad 43 kilogramy środków odurzających o czarnorynkowej wartości blisko 2 milionów złotych.
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ciągu niespełna trzech lat zlikwidowali już łącznie 6 laboratoriów narkotykowych na terenie powiatu legnickiego, co pokazuje skalę i konsekwencję działań wymierzonych w przestępczość narkotykową. Walka z tym procederem pozostaje jednym z priorytetów, a wobec osób czerpiących zyski z produkcji i handlu narkotykami nie będzie żadnej taryfy ulgowej.
[źródło Legnicka Komenda Policji], Fot. Dziennik Legnicki