Już 9 maja 2026 r. odbędzie się III Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa.
To już trzecia edycja wydarzenia, w którym corocznie uczestniczy na wspólnej modlitwie w Bazylice Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej kilkuset mężczyzn Dolnego Śląska.
Jest to oddolna inicjatywa dolnośląskich, świeckich mężczyzn o charakterze między – diecezjalnym oraz ponad – wspólnotowym.
Głównym celem jest ewangelizacja mężczyzn oraz zbudowanie bliższych więzi między męskimi środowiskami katolickimi na Dolnym Śląsku.
Pielgrzymka została objęta błogosławieństwem ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego, Biskupa Legnickiego, ks. bpa Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego oraz ks. bpa Macieja Małygę, Biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej oraz a także patronatem honorowym ks. abpa Józefa Kupnego Arcybiskupa Wrocławskiego.
Opieki duchowej podjął się ojciec Jerzy Morański SDS, kapelan wrocławskiej grupy ruchu Mężczyzn św. Józefa.
Do udziału zaproszeni są wszyscy mężczyźni niezależnie od wieku, statusu materialnego czy społecznego, stanu świeckiego czy duchownego i zaangażowania w życie Kościoła.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://pielgrzymkakrzeszow.pl
W programie pielgrzymki przewidziano m.in.: spowiedź, jutrznię, konferencję pt.: „Odwaga i zaufanie”, którą wygłosi ojciec Jerzy Morański SDS, mszę dziękczynną za mężczyzn pod przewodnictwem biskupa Diecezji Legnickiej J.E. ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego.
[źródło Legnicka Kuria Biskupia], Fot. Dziennik Legnicki