„Wobec faktu, że w bieżącym roku tzw. długi weekend majowy rozpoczyna się w piątek, na podstawie kanonu 87& 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej w dniu 1 maja 2026 roku, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.
Niech majowe świętowanie w gronie rodziny i znajomych będzie przepełnione radością ze zmartwychwstania Zbawiciela.”
Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski
MK, Fot. Dziennik Legnicki