Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Legnicy radni rozpatrywali aż trzy skargi na różnego rodzaju instytucje samorządowe, tj. na Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych; na rażące naruszenie prawa oraz przemoc instytucjonalną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy; na Dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej w zakresie nierównego traktowania podmiotów.
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej Legnicy po ich zbadaniu rekomendowała o ich odrzucenie ze względu na „ brak potwierdzenia w zgromadzonym materiale” oraz zgodne z prawem funkcjonowanie gminnych jednostek organizacyjnych.
Następnie Rada Miejska Legnicy większością głosów odrzuciła wszystkie skargi uznając je za niezasadne.
AK, Fot. Dziennik Legnicki