Tego rodzaju powiedzenie krążące wśród osób, które zdały egzamin maturalny chyba nie dziwi.
Tym bardziej, że wiele osób, które odniosły sukces zawodowy czy finansowy otwarcie mówi, że matury nie mają.
Ale jest chyba jeszcze większe grono tych, którzy sukces osiągnęli, bo zdali maturę.
W obecnych czasach wydaje się, że warto ją mieć, choć niekoniecznie może się przydać.
Co szkodzi ją mieć???
Tym bardziej wypada życzyć sukcesu rozpoczynającym dziś sesję maturalną i przypomnieć, że w tym roku w Legnicy naukę na poziomie szkolnictwa średniego skończyło 1446 absolwentów (w placówkach publicznych oraz niepublicznych).
Większość z nich zdecydowała, że przystąpi do matury – to 1243 absolwentów liceów i techników.
4 maja czeka ich egzamin z języka polskiego, 5 maja z matematyki, 6 maja z języka obcego.
Część pisemna potrwa do 21 maja, a część ustana do 30 maja.
Każdy z maturzystów zmierzy się z trzema przedmiotami obowiązkowymi na poziomie podstawowym i przynajmniej jednym na poziomie rozszerzonym.
Wyniki egzaminu poznają w lipcu, a świadectwa maturalne otrzymają 8 lipca.
MK, Fot. Dziennik Legnicki