Trudno polemizować z taką diagnozą depopulacji Legnicy i exodusu mieszkańców grodu nad Kaczawą, gdy wygłasza ją Maciej Kupaj Prezydent Legnicy [na naszym zdjęciu], który w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Legnicy stwierdził: „Nam uciekają mieszkańcy z miasta.”
Zgodnie z jego oceną sytuacji uciekają za pracą, ale także w poszukiwaniu innego miejsca do życia w gminach ościennych. I to tam kupują mieszkania czy domy.
Tym bardziej analiza status quo Legnicy jaką zaprezentował radnym Prezydent Kupaj zasługuje na rozważanie, bo jak powiedział: „My dziś konkurujemy o mieszkańców z innymi miastami. I musimy tworzyć przestrzeń która jest zachęcająca żeby ludzi tu przyjeżdżali.”
Niestety podsumowanie stanu rzeczy jest raczej smutne, bo jak mówił z Legnicy wyjechało 20 tysięcy osób i zamieszkało w sąsiednich gminach.
O sprawie pisaliśmy nieco wcześniej:
AK, Fot. Dziennik Legnicki