Mieszkańcy uciekają z Legnicy

Trudno polemizować z taką diagnozą depopulacji Legnicy i exodusu mieszkańców grodu nad Kaczawą, gdy wygłasza ją Maciej Kupaj Prezydent Legnicy [na naszym zdjęciu], który w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Legnicy stwierdził: „Nam uciekają mieszkańcy z miasta.”

Zgodnie z jego oceną sytuacji uciekają za pracą, ale także w poszukiwaniu innego miejsca do życia w gminach ościennych. I to tam kupują mieszkania czy domy.

Tym bardziej analiza status quo Legnicy jaką zaprezentował radnym Prezydent Kupaj zasługuje na rozważanie, bo jak powiedział: „My dziś konkurujemy o mieszkańców z innymi miastami. I musimy tworzyć przestrzeń która jest zachęcająca żeby ludzi tu przyjeżdżali.”

Niestety podsumowanie stanu rzeczy jest raczej smutne, bo jak mówił z Legnicy wyjechało 20 tysięcy osób i zamieszkało w sąsiednich gminach.

O sprawie pisaliśmy nieco wcześniej:

AK, Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories legnica

Nie chcą konsultować z Panem Prezydentem? [PLOTKI]

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej
Categories legnica

20 lat więzienia za napady rabunkowe i nie tylko

czytaj więcej
Categories legnica

Pijana matka skazana

czytaj więcej
Categories gospodarka

Kropiwnicki już ministrem

czytaj więcej
Categories kultura

31. OPMM PROMOCJE 2023 w Legnicy [FOTO RELACJA]

czytaj więcej
Categories kultura

Laura Łącz wybrała dziwkę, nie jest kapryśna i…

czytaj więcej
Categories legnica

Kandydaci PiS już pod choinkę!?

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *