Miliony z Unii Europejskiej na odbudowę po powodzi na Dolnym Śląsku

Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska wręczyła samorządowcom z naszego województwa promesy przyznające finansowanie działań związanych z odbudową po powodzi, do której doszło we wrześniu 2024 roku.

Łącznie to ponad 150 mln zł pochodzące z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Obok rządowych środków, to jeden z największych pakietów odbudowy popowodziowej w naszym regionie.

W ramach tego wsparcia realizacji doczekają się 93 zadania na Dolnym Śląsku.

Środki trafiają na drogi, mosty, wodociągi, kanalizację, szkoły i budynki publiczne oraz infrastrukturę komunalną, które zostały zniszczone przez ostatnią powódź.

[źródło Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego], Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories gospodarka

Mniej aptek i gorszy dostęp do leków?

czytaj więcej
Categories prawo

Nielegalny szmugiel ludźmi osądzony

czytaj więcej
Categories polityka

Czudowska na listy PiS do samorządu

czytaj więcej
Categories legnica

Okradał własną babcie przez miesiąc

czytaj więcej
Categories prawo

Policyjny pies uratował zaginionego mężczyznę

czytaj więcej
Categories legnica

„Snajper” strzelał do samochodów w mieście?

czytaj więcej
Categories gospodarka

Woda w 2024 roku na pewno zdrożeje

czytaj więcej
Categories region

MOPS czy raczej ZUS dla księży???

czytaj więcej
Categories prawo

Nożownik z placu zabaw skazany

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *