Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska wręczyła samorządowcom z naszego województwa promesy przyznające finansowanie działań związanych z odbudową po powodzi, do której doszło we wrześniu 2024 roku.
Łącznie to ponad 150 mln zł pochodzące z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.
Obok rządowych środków, to jeden z największych pakietów odbudowy popowodziowej w naszym regionie.
W ramach tego wsparcia realizacji doczekają się 93 zadania na Dolnym Śląsku.
Środki trafiają na drogi, mosty, wodociągi, kanalizację, szkoły i budynki publiczne oraz infrastrukturę komunalną, które zostały zniszczone przez ostatnią powódź.
[źródło Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego], Fot. Dziennik Legnicki