Za półmetkiem Pucharu Wojewody na czele Vardanyan oraz Golubka i Komendecki.
W XL Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Wojewody Dolnośląskiego 5 rund już za nami, co oznacza, że zmagania szachistów przekroczyły już półmetek.
W grupie arcymistrzowskiej, samodzielnym liderem jest litewski mistrz FIDE Aras Vardanyan, który zgromadził 4 punkty (3 zwycięstwa – i dwa remisy). Drugą lokatę dzieli legniczanin, reprezentujący klub UKS Giecek Radków, Michał Fiedorek, który pokonał w 5 rundzie Piotra Kejnę, oraz arcymistrz Eduardas Rozentalis, który w 5 rundzie wygrał z Piotrem Brodowskim. W grupie zawodników dzielącym 4 miejsce, znajduje się legnicki arcymistrz Łukasz Cyborowski, który dotychczas zremisował wszystkie swoje partie.
W turnieju mistrzowskim, świetnie spisuje się reprezentant Miedzi Antoni Komendecki, który z 3,5 punktami dzieli pierwsze miejsce z arcymistrzem Petrem Golubką. Komendecki ma na swoim koncie dwa zwycięstwa (z Aczinowiczem i Łukasiewiczem) oraz 3 remisy. Golubka pokonał Krzysztofa Łukasiewicza oraz, po bardzo ostrej partii, Piotra Sabuka. Pozostałe partie zremisował.
Dziś szachiści kończą swoje zmagania.
[źródło Klub Szachowy Miedź], Fot. Dziennik Legnicki