Kończą się szachowe rozgrywki

Za półmetkiem Pucharu Wojewody na czele Vardanyan oraz Golubka i Komendecki.

W XL Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Wojewody Dolnośląskiego 5 rund już za nami, co oznacza, że zmagania szachistów przekroczyły już półmetek.

W grupie arcymistrzowskiej, samodzielnym liderem jest litewski mistrz FIDE Aras Vardanyan, który zgromadził 4 punkty (3 zwycięstwa – i dwa remisy). Drugą lokatę dzieli legniczanin, reprezentujący klub UKS Giecek Radków, Michał Fiedorek, który pokonał w 5 rundzie Piotra Kejnę, oraz arcymistrz Eduardas Rozentalis, który w 5 rundzie wygrał z Piotrem Brodowskim. W grupie zawodników dzielącym 4 miejsce, znajduje się legnicki arcymistrz Łukasz Cyborowski, który dotychczas zremisował wszystkie swoje partie.

W turnieju mistrzowskim, świetnie spisuje się reprezentant Miedzi Antoni Komendecki, który z 3,5 punktami dzieli pierwsze miejsce z arcymistrzem Petrem Golubką. Komendecki ma na swoim koncie dwa zwycięstwa (z Aczinowiczem i Łukasiewiczem) oraz 3 remisy. Golubka pokonał Krzysztofa Łukasiewicza oraz, po bardzo ostrej partii, Piotra Sabuka. Pozostałe partie zremisował.

Dziś szachiści kończą swoje zmagania.

[źródło Klub Szachowy Miedź], Fot. Dziennik Legnicki

POWIĄZANE

Categories legnica

Najpiękniejsza choinka w Legnicy – kibiców Miedzi  

czytaj więcej
Categories legnica

Nie dla Miedzi? Tak dla sportu?

czytaj więcej
Categories polityka

Sportowe remonty na… wybory?

czytaj więcej
Categories legnica

Piłka nożna może dać honory

czytaj więcej
Categories kultura

Góry także dla niepełnosprawnych

czytaj więcej
Categories mało ważne

Sukcesy Prezydenta Legnicy  

czytaj więcej
Categories ekologia

Ekoterroryści zlikwidują piłkę nożną

czytaj więcej
Categories sport

Kije poszły w ruch, ale nikomu nic się nie stało [FOTO]

czytaj więcej
Categories mało ważne

Sportowy spadek

czytaj więcej

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *