Coraz więcej jest narkotyków w mieście, a także okolicach. Dlatego Legnicka Komenda Policji wskazuje na poważny problem związany z przestępczością narkotykową, co doskonale widać w sprawozdaniu rocznym z działalności legnickiej komendy oraz jej informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznym.
O tym, że narkotyki i związana z nią przestępczość to bardzo poważny problem świadczą same liczby, które funkcjonariusze pokazują.
W zakresie ograniczenia zjawiska narkomanii i przestępczości narkotykowej na terenie działania KMP w Legnicy, w porównaniu do 2024 roku, odnotowano wzrost o 92 wszczęte postępowania przygotowawcze (2024 – 451; 2025 – 543) co daje dynamikę wzrostu do poprzedniego roku – 120,4%.
W Legnicy i okolicach są chyba wszystkie narkotyki jakie są na świecie bowiem funkcjonariusze KMP w Legnicy wspólnie z innymi policjantami przeprowadzili na terenie podległym działania podczas których zabezpieczyli m. in.: amfetaminę, heroinę, kokainę, marihuanę, ecstasy, haszysz (żywica konopi), MDMA, fenoperydynę, kodeinę, metamfetaminę, 3 – CMC, liście koki, 2C-B, LSD.
Nie bez znaczenia przy takim asortymencie najróżniejszych narkotyków będzie odnotowanie innego sukces legnickiej policji czyli zlikwidowanie laboratorium, gdzie niektóre z nich mogły być wytwarzane.
Zaś wszystkich narkotyków legnicka policja zatrzymała, przechwyciła czy zdjęła z tzw. rynku niemal 50 kilogramów.
Z kronikarskiego obowiązku odnotujemy jeszcze, że łączna wartość zabezpieczonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy narkotyków w 2025 roku wyniosła 5 964 720,00 złotych.
MK, Fot. Dziennik Legnicki